Tawerna Strand

Nasz nowy projekt, Tawerna Strand to restauracja, która znajduje się w niezwykle urokliwej części Pucka. W starym porcie rybackim. 


Miejsce urzekające wspaniałymi wschodami i zachodami słońca, które można obserwować z tarasu restauracyjnego. Niewątpliwe atuty Tawerny Strand to również bliskość zatoki, cisza i portowy klimat. Jest to miejsce o dużym znaczeniu historycznym, gdyż w 1920 roku obyły się tu Zaślubiny Polski z Morzem.


Kuchnia

Kuchnia Tawerny Strand oparta jest na kulinarnej kulturze Kaszubów,
która charakteryzowała się między innymi skromnością i sezonową dostępnością produktów.

 

Dzisiaj, gdy o wysokiej jakości składniki jest dużo łatwiej, całymi garściami czerpiemy z genialnej prostoty klasycznych przepisów, wzbogacając je o techniki i produkty dawniej niedostępne.


Historia

Symbolicznych zaślubin dokonał gen. Józef Haller wrzucając platynowy pierścień do wody, i tym samym Pomorze znów stało się częścią Polski. Ponadto do czasu budowy portu w Gdyni, Pucki port był najważniejszym portem Polski. W lipcu 1920 roku utworzono tu pierwszą jednostkę polskiego lotnictwa morskiego..


Alkohole

W naszej ofercie znajdują się również rumy, whisky i wina z całego świata, a także piwa rzemieślnicze z browaru staropolskiego, które doskonale uzupełniają naszą kartę.

Hotel Faleza - Jastrzębia Góra


Serdecznie witamy na naszej nowej stronie. Wypoczynek nad Morzem Bałtyckim.
Nasz Hotel - Restauracja leży na wysokości 40 m.n.p.m a od brzegu morskiego dzieli go zaledwie 40 metrów.